Správca HLÚŽ vo Vychylovke

Voľné pracovné miesto: Správca Historickej lesnej úvraťovej železnice vo Vychylovke
Pozícia: vedúci pracovník
Miesto výkonu: Historická lesná úvraťová železnica, Nová Bystrica- Vychylovka, 023 05
Ponúkaný plat (brutto): v zmysle zákona 553/2003 Z.z.
Pracovný čas: 5 dňový pracovný týždeň (37,5hod./týždeň - pondelok až piatok) + nepretržite počas sezóny (víkendy, sviatky s nárokom na 2 dni oddychu počas týždňa)
Predpokladaný termín nástupu: dohodou
Druh pracovného pomeru: plný úväzok
Benefity:

- stravovanie formou Callio elektronickej poukážky,
- DDS - doplnkové dôchodkové sporenie,
- dovolenka nad rámec Zákonníka práce,
- rekreačný príspevok v zmysle legislatívy,
- pohodový pracovný kolektív,
- možnosť pracovného pomeru na dobu neurčitú,
- možnosť doškolenia v prípade nutnosti doplnenia odbornej spôsobilosti,
- možnosť pracovať v chránenej krajinnej oblasti s národnými kultúrnymi pamiatkami.
Požiadavky:
- úplné stredné vzdelanie a vyššie (z oblasti: strojníctva, elektrotechniky, stavebníctva, dopravy, železničného alebo technického zamerania),
- zdravotná a psychická spôsobilosť,
- bezúhonnosť,
- orientácia v odbore a legislatíve špeciálnych železníc,
- samostatnosť,
- zodpovedný prístup k pracovným úlohám,
- znalosť jedného cudzieho jazyka,
- práca s PC, internetom,
- reprezentatívne vystupovanie,
- manažérske zručnosti,
- rozvinuté technické myslenie,
- ochota ďalšieho vzdelávania,
- ochota pracovať v nepretržitej prevádzke počas sezóny (víkendy, sviatky),
- vykonávanie práce prevažne v exteriéri,
- prax vo vedení kolektívu vítaná,
- výhody: skúsenosti s prácou v oblasti koľajových vozidiel a dráh.
Pracovná náplň:
- zabezpečovanie prevádzky na Historickej lesnej úvraťovej železnice v zmysle zákona č. 513/2009 Z.z o dráhach,
- vedenie kolektívu a organizovanie práce vo zverenom úseku,
- zabezpečovanie správy a ochrany majetku Historickej lesnej úvraťovej železnice (mobiliár, technické a ostatné objekty historickej železnice),
- zabezpečovanie bežnej údržby a opravy mobiliáru, budov, zariadení historickej železnice,
- vedenie prevádzkovej evidencie,
- dbanie o dodržiavanie zachovania historickej autentickosti,
- zabezpečovanie návštevníckej prevádzky a lektorovania
INFORMÁCIE O ORGANIZÁCIÍ
Kysucké múzeum v Čadci je špecializované regionálne kultúrne zariadenie so zameraním na cieľavedomé zhromažďovanie, ochranu, vedecké a odborné spracovávanie a sprístupňovanie hmotných dokladov so zameraním na múzejnú dokumentáciu vývoja prírody a spoločnosti, vedy a techniky, kultúry a umenia na území Kysúc, od prvých stôp osídlenia až po súčasnosť.
Pôsobí ako príspevková organizácia Žilinského samosprávneho kraja, ktorá má v správe:
Kysucké múzeum v Čadci
Vlastivedné múzeum v Krásne nad Kysucou
Kaštieľ Radoľa
Múzeum kysuckej dediny
Historickú lesnú úvraťovú železnicu

Hlavná oblasť pôsobenia spoločnosti: kultúra
Počet zamestnancov: do 52 zamestnancov
Informácie o výberovom konaní
Žiadosť, štruktúrovaný životopis, motivačný list a súhlas so spracovaním osobných údajov zasielajte do 13.07.2020 na adresu: Kysucké múzeum v Čadci, Moyzesova 50, 022 01 Čadca, email: kysuckemuzeum@vuczilina.sk.
Výberové konanie sa uskutoční 03.08.2020.
Na výberové konanie budú prizvaní uchádzači spĺňajúci požiadavky na ponúkané pracovné miesto
Mzda: 0 EUR
Číslo inzerátu 95943